Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Департамент з питань запобігання та виявлення корупції
виконавчого органу київської міської ради (київської міської державної адміністрації)

Конфлікт інтересів

Опубліковано 23 липня 2024 року о 14:07

Конфлікт інтересів

Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у т.ч. зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у т.ч. ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Тобто до приватного інтересу відносяться як майнові, так і немайнові інтереси особи. 

Майновими інтересами є наявність будь-якої власності, частини власності, акцій, грошових чи інші зобов’язань, обов’язок утримувати членів родини тощо. За великим рахунком майже у кожної особи є приватний майновий інтерес у тому чи іншому вигляді та розмірі. Мати приватний інтерес – нормально і цілком законно. Замислюватися службовій особі щодо приватного інтересу необхідно у той момент, коли матеріальні об’єкти, які є приватним інтересом особи, можуть стати або стають об’єктами прийняття рішень чи вчинення дій в межах службових повноважень цієї особи.

Немайновий інтерес також є доволі широким поняттям і включає в себе певні родинні та соціальні зв’язки, до яких можуть відноситися:

· Особисті стосунки

· Сімейні відносини

· Дружні стосунки

· Інші позаслужбові стосунки

· Стосунки, що виникли у зв’язку з членством або діяльністю у політичних партіях, громадських організаціях, релігійних та інших організаціях

У службової особи приватний інтерес може виникати і у зв’язку зі службовою діяльністю. Це трапляється тоді, коли виникає необхідність приймати рішення і вчиняти дії, які впливають на оцінку службової діяльності особи, її репутації в колективі, ставлення до неї керівництва тощо. До приватного інтересу, пов’язаного зі службовою діяльність відносяться ситуації проведення перевірок службової діяльності або розгляд скарг щодо себе або щодо підпорядкованого підрозділу, тощо.

Службові повноваження, як правило, визначаються посадовими інструкціями, а також законами та/або підзаконними нормативно-правовими актами.

Закон виділяє два види конфлікту інтересів: потенційний і реальний.

Реальний конфлікт інтересів (суперечність відбувається у дійсності)

Суперечність між приватним інтересом та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень

Потенційний (можливість виникнення суперечності)

Наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Обов’язки посадової особи

Вживає заходів щодо недопущення виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів

Повідомляє не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у себе реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника

Не вчиняти дії та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів

Вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів

Безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення чи ініціювання звільнення з посади:

Протягом 2 робочих днів після отримання повідомлення про наявність у підлеглої йому особи реального чи потенційного конфлікту інтересів приймає рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, про що повідомляє особу

Коли стало відомо про конфлікт інтересів у підлеглої йому особи, вживає заходи для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи

Врегулювання конфлікту інтересів 

Зовнішнє:

Усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів (якщо конфлікт інтересів не має постійного характеру та є можливість доручити роботу іншому працівнику)

Застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчинення нею певних дій чи прийняття рішень (якщо неможливо усунути особу від їх виконання та відсутні підстави для її переведення на іншу посаду або звільнення)

Обмеження доступу особи до певної інформації (якщо конфлікт інтересів має постійний характер та є можливість продовження належного виконання особою повноважень на посаді з таким обмеженням і доручення роботи з інформацією іншому працівнику)

Перегляд обсягу службових повноважень особи (якщо конфлікт інтересів має постійний характер та є можливість продовження належного виконання особою службових завдань у разі перегляду його службових повноважень і можливість наділення відповідними повноваженнями іншого працівника)

Переведення особи на іншу посаду (якщо конфлікт інтересів має постійний характер і не може бути врегульований вище переліченими шляхами та за наявності відповідної вакантної посади)

Звільнення особи (якщо конфлікт інтересів має постійний характер і не може бути врегульований в інший спосіб, у т.ч. через відсутність згоди особи на переведення)

Самостійне:

Вжити заходів шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих це документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux